Абітурієнту

Чернігівське духовне училище регентів-псаломщиків було відкрито першим на Україні завдяки молитвам і трудам Високопреосвященного Антонія, митрополита Чернігівського і Ніжинського в 1989 році. За час свого існування воно випустило близько тисячі дипломованих фахівців, які зараз гідно виконують свій церковний послух на території України та за її межами.

Розташовується воно на мальовничій і благодатній території Троїцько-Іллінського монастиря в будівлі колишнього архієрейського будинку. Таке вдале розташування Чернігівської духовної школи в стінах найдавнішої на Русі обителі (за переказами заснованої ще преп. Антонієм Печерським в XI в.), під молитовним покровом чернігівських чудотворців свт. Феодосія, свт. Філарета і преп. Лаврентія, мощі яких спочивають в Свято-Троїцькому кафедральному соборі сприяє вихованню учнів у істинно християнському дусі.

Весь внутрішній ритм життя учнів близький до монастирського: проживають студенти в братських келіях; день починають і закінчують спільною молитвою. Їжу приймають в Свято-Введенському Трапезному храмі з раціоном, строго регламентованим церковним уставом. Крім навчання, проходять послух в недільній школі при училищі, у вівтарі і на клиросах Свято-Троїцького собору, по господарству.

Освітній рівень в ЧДУ забезпечується залученням до роботи кваліфікованих викладацьких кадрів, які приносять з собою кращі педагогічні традиції авторитетних як духовних, так і світських навчальних закладів. У концепції взаємин між педагогами та вихованцями панує дух братерства і справжньої дружби, що в свою чергу дає можливість учням розкрити в повній мірі їх духовний, інтелектуальний і творчий потенціал.

В даний час в навчальному закладі існує два відділення: пастирсько-богословське і регентське, з терміном навчання 3 роки. Після закінчення навчального курсу видаються дипломи зі спеціальностями: чтець, регент, псаломщик, псаломщик-регент. З цими дипломами випускники можуть проходити парафіяльний послух або продовжити навчання в середніх духовних та світських навчальних закладах.

При училищі діє бібліотека, медпункт, пральня, їдальня з триразовим харчуванням і гуртожиток.

Правила прийому до Чернігівського духовного училища псаломщиків-регентів

Училище проводить набір на відділення:

1 Пастирсько-богословське;

2 Регентське.

Для бажаючих є можливість додатково безкоштовно займатись на іконописних курсах.

На навчання приймають осіб з повною та неповною середньою освітою.

Абітурієнти складають наступні іспити:

1. Написання переказу на Євангельську тему.

2. Прослуховування музичних здібностей. Вокальне виконання музичного твору (молитва, тощо).

3. Загальна співбесіда:

читання церковнослов’янською мовою;

знання молитв:

«Царю Небесный», «Святый Боже», «Пресвятая Троице», «Отче наш», «Достойно есть», «Взбранной Воеводе», «Богородице Дево радуйся», Символ віри,  тропарі двунадесятих свят, тропарь своєму святому, псалом 50;

знання Десяти Заповідей та Заповідей Блаженства;

знання основних Євангельських та Старозавітних подій, викладених у Законі Божому або Біблії.

Для допуску до вступних іспитів необхідно надати наступні документи:

рекомендація парафіяльного священика, затверджена єпархіальним архієреєм

копія паспорту (сторінка 1, 2, 10,11) або свідоцтво про народження (оригінал)

свідоцтво про освіту (оригінал)

свідоцтво про хрещення (або довідку)

довідка про стан здоров’я (форма 086-У, з висновком нарколога та психіатра)

автобіографія

довідка про склад сім’ї

4 фотокартки 3х4

скорозшивач, 3 файла,  2 конверта по Україні

прохання на ім’я Ректора та анкета заповнюються при поданні документів

Наявність ЗНО та ідентифікаційного номеру не потрібні.

Строк навчання – 3 роки. Навчання платне.

Під час навчання вихованці забезпечені безкоштовним гуртожитком на території училища, харчуванням, медичною допомогою (діє медпункт).

Абітурієнти, які не досягли 17-ти років, повинні приїзжати на вступні іспити разом з батьками.

Документи приймають безпосередньо перед вступними іспитами.

Заявки на вступ (зазначити дату народження та назву єпархії, з якої поступає абітурієнт) подавати дистанційно за електронною адресою: [email protected]

Вступні іспити 23 серпня.

Початок навчального року – 1 вересня.

Наша адреса:14014, м. Чернігів, вул. Толстого,92, телефон канцелярії – (0462) 64 50 50.

Телефон проректора з навчальної роботи протоієрея Артемія Сластьон – 097 50 37 222.

Пошта: [email protected]