Вихованцями духовного училища цьогорічного 27-го набору стали представники не тільки Чернігівської, а й Вінницької, Житомирської, Львівської, Могільов-Подільської, Ніжинської, Сумської, Уманської, Чернівецької єпархій. За традицією, першокурсників знайомлять з історією тисячолітнього міста на Десні, проводять екскурсії по визначним місцям, древнім і сучасним храмам.

Першу екскурсію викладач Біблійної історії Нового Завіту протоієрей Петро Мостовий організував до храму-комплексу Всіх святих Чернігівських.

Отець Петро ознайомив вихованців з історією спорудження храму, розповів про роботу дитячої недільної школи, «Молодіжки», організацію скаутського руху, а також про подальші плани розвитку храму-комплексу, – створення православної гімназії зі спортивним залом для занять з вільної боротьби.

Екскурсантам також запам’яталось відвідування просфорні і трапезної, де їх частували смачним фірмовим компотом з солодощами.

Вихованець Олександр (Сумська єпархія) відмітив цікавий досвід проведення дитячих літургій, найбільшу в Україні ікону-вітраж Воскресіння Христова. Його особливо вразило архітектурне вирішення верхнього храму, котрий освятив Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан).

На пам’ять про першу екскурсію залишилися фото на фоні унікального мармурового іконостасу.