209985_main

Викладачем ЧДУ канд. іст. наук С.В. Малишком була проведена ознайомлювальна екскурсія для студентів 1-го курсу по історичних місцях міста Чернігова. Оглянувши кургани, Антонієві печери та Іллінську церкву, відвідавши могилу відомого письменника М. Коцюбинського на Болдиній горі, студенти здійснили пішу прогулянку в Свято-Успенський Єлецький жіночий монастир.

Кульмінацією екскурсії стало перебування на території стародавнього Дитинця – Валу. Студенти оглянули будинок полкової канцелярії, Колегіум, Борисоглібський собор, укріплення стародавнього Чернігова з розташованими на них старовинними гарматами і пам’ятником Т.Г. Шевченко.
Окремим пунктом екскурсії стало відвідування найдавнішого зі збережених кам’яних храмів на території України – Свято-Преображенського собору (початок XI ст.).

Спаський собор всегда був головною святинею Чернігово-Сіверської землі, її своєріднім суспільно-політичним центром. У епоху Київської Русі тут укладалися договори і оголошувалися князівські укази. У 1814  в храмі встановлено прапори Чернігівських полків, котрі брали участь у війні з Наполеоном, а в 1856  – прапори, що прославилися під час Кримської війни 1853-1856 років. Храм був настільки шанованим, що його обов’язково відвідувалі всі монархи и члени імператорської родини, які пріїжджалі до Чернігова, не кажучи про різніх вищих державних сановніків та діячів вітчізняної культури.
Ніні Спасо-Преображенський собор входить до складу національного архітектурно-історічного заповідника «Чернігів стародавній» і одночасно є храмом Української Православної Церкви.
Завершилася екскурсія відвідуванням Чернігівського історичного музею імені В. Тарновського, експозиція якого дозволила конкретизувати ключові моменти історії України в цілому, і міста зокрема.